14 lutego 2018

Oklejanie szyb folią antywłamaniową

Jak wykonać oklejanie szyb folią antywłamaniową?

Folie okienne to innowacyjne metody, które wyróżnia szereg zalet i właściwości. W zależności od potrzeb producenci oddają do dyspozycji klientów folie ochronne, przeciwsłoneczne, dekoracyjne, reklamowe i inne rodzaje o specyficznych parametrach technicznych. Wbrew pozorom oklejanie szyb folią antywłamaniową jest czasochłonne i trudne. Wymagane są zdolności manualne i dobór odpowiednich narzędzi. Przy odrobinie wprawy można dokonać montażu samodzielnie, ale nie gwarantujemy sukcesu.

Decydując się na folie antywłamaniowe, chcemy mieć pewność, że spełnią nasze oczekiwania i będą wywiązywały się ze swojej nadrzędnej roli. Mają chronić przed uszkodzeniami, które może dokonać włamywacz. Proste i tanie rozwiązania niekoniecznie mogą spełnić się w roli powłoki antywłamaniowej. Bezpieczniejszym wyborem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która dobierze właściwy rozmiar folii oraz dokona montażu przy pomocy dedykowanych narzędzi.

Folia antywłamaniowa na szyby – instrukcja

Dla śmiałków, którzy chcieliby wykonać samodzielnie oklejanie szyb folią antywłamaniową, przygotowaliśmy krótki instruktaż, który z pewnością ułatwi proces aplikacji. Niezależnie od wielkości powierzchni warto skorzystać z pomocy drugiej osoby, ponieważ rozwarstwienie powłoki folii może być niemożliwe w pojedynkę. Okno powinno być dokładnie umyte i wysuszone. Mamy na myśli nie tylko szybę, ale również ramy, na której mogą osadzać się drobne roztocza mające wpływ na efekt finalny.

Niezależnie od pochodzenia folii, każda powinna być wyposażona w instrukcje i informacje o niezbędnych narzędziach służących do montażu. Mimo wszystko przypominamy, że ważna jest specjalna szpachelka i nożyk do czyszczenia szyb oraz roztwór, który umożliwi przyklejenie folii. Po zdjęciu warstwy ochronnej roztwór powinien zostać umieszczony na folii, a następnie na szybie. Proces ten można porównać do aplikowania folia poliwęglanowa na ekran urządzenia mobilnego. Wyłączając czynność z użyciem roztworu, wygląda całkiem podobnie. Należy dokładnie przypasować folie i wyrównać powłokę, a następnie dociąć elementy i gotowe!

By Damian Informacje Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *