PYTANIA I PORADY

Kilka faktów o nas

Tak ! Folia samochodowa powinna posiadać w Polsce atest Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych ICiMB / dawniej Instytutu Szkła i Ceramiki ( ISiC), a firma montażowa powinna posiadać homologację czyli wpis do rejestru firm montujących folie samochodowe, które prowadzi ICiMB. W Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinie konieczne jest posiadanie folii z nadrukiem laserowym atestu niemieckiego ABG. Ka każdej dozwolonej do foliowania szybie powinien pojawić się co najmniej jeden numer atestu. Każdy klient otrzymuje także książeczkę z atestem folii.

NIE! Nie na wszystkich szybach. Można zaciemnić wszystkie szyby, które są 180 stopni od pola widzenia kierowcy do tyłu.
Natomiast, szyby boczne przednie mogą być przyciemnione tylko do 30%, a obecnie większość nowych samochodów posiada fabrycznie ściemnione delikatnie szyby w 30%, dlatego też każde przyklejenia folii nawet bezbarwnej spowoduje przekroczenie dopuszczalnego przyciemnienia.

Nie, nasze folie Foliggo posiadają specjalną warstwę akrylową przeciwko zarysowaniom (HC – hard coating).

Folie samochodowe nie wpływają negatywnie na ogrzewanie tylnej szyby.

Tak! Proszę sobie wyobrazić, że w ogrodzie zimowym gdy na zewnątrz jest około 20-25 stopni Celsjusza w tego rodzaju pomieszczeniu może być aż 30-40 stopni. Jeśli zastosujemy odpowiednią folię przeciwsłoneczną Foliggo możemy ograniczyć ilość ciepła słonecznego wpadającej przez szyby w zależności od rodzaju wybranej folii aż do 80%.

Folie okienne, folie przeciwsłoneczne Foliggo redukują energię słoneczną, wpadającą przez szyby okienne, przy tym można zredukować nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń, można znacznie zmniejszyć refleksy świetlne (redukcja blasku, oślepienia). Dodatkowo nasze folie Foliggo redukują do 99% promieni słonecznych UV, które w 60% jest odpowiedzialne za niszczenie materiałów, tkanin, obić tapicerki czy po prostu odbarwia kolory. Można stwierdzić, że folie przeciwsłoneczne Foliggo nadają nam inny, lepszy komfort życia w domu i w biurze.

Zanim dobierze się odpowiednia folię należy się zapytać o główny problem – czy jest to ochrona przeciw włamaniowa, czy jest za ciepło, czy słońce razi, czy ktoś mi zagląda przez szybę, czy potrzebuję trochę intymności w pomieszczeniu lub potrzebuję nadać innego charakteru naszym szybom, a co za tym idzie całej fasadzie budynku czy szybom samochodowym. Kolejne pytania czy sa nowe okna czy kilkuletnie, czy występuje gaz argon miedzy szybami, czy szyby sa nisko emisyjne, barwione, czy mają dwie lub więcej szyb w oknie, jakie są ramy w oknach – plastikowe, aluminiowe czy drewniane ?

Proszę się nie obawiać. Folie przeciwsłoneczne Foliggo powodują w nieznacznym stopniu spowolnienie wzrostu roślin, natomiast bardzo pozytywnym aspektem dla roślin jest zmniejszenie szoku cieplnego w upały. Nie ulegają one mocnym przesuszeniom. Zimą natomiast folie przeciwsłoneczne dodają barierę termoizolacyjną, co pozytywnie wpływa na rośliny – nie przemarzają.

Folie matowe czy folie mleczne inaczej zwane jako szkło piaskowane czy szkło szronione rozpraszają obraz, ograniczają wgląd do pomieszczeń, dają intymność w takich lokalach jak takich jak gabinety lekarskie, szpitale, toalety, przebieralnie czy chronią nasz majątek przed okiem złodzieja w magazynach firmowych.

Folie ochronne czy folie bezpieczne Foliggo o nazwie SFX 4 mil o grubości 140 mikronów z klasą bezpieczeństwa O1 Instytutu Techniki Budowlanej (ITB) w Warszawie zapobiegają rozpryskowi szkła przy zbiciu szyby. Folie ochronne są niezbędne w pomieszczeniach użyteczności publicznej, szkołach, zakładach produkcji spożywczej, gdzie obowiązuje norma HACCP, ale również w domu, w mieszkaniu zapobiegają pokaleczeniu zwłaszcza małych dzieci. Folia bezpieczna wtedy mimo, że szyba pęka (nie zlikwidujemy naprężeń mechanicznych na szybie) utrzymuje kawałki szkła w całości. W produkcji spożywczej ważne jest, aby ani jeden okruszek i kawałek szkła nie dostał się do produkowanej i pakowanej żywności – chodzi o bezpieczeństwo konsumentów podczas spożywania artykułów żywnościowych, wtedy folie bezpieczne, folie ochronne idealnie nadają się do zabezpieczenia powierzchni szklanych przed takim zagrożeniem.

Szyba z folią antywłamaniową SFX 8 o grubości 260 mikronów lub SFX 12 grubości 360 mikronów stanowi bardzo trudną do sforsowania przeszkodę. Nawet przy pomocy młota czy siekiery dostanie się do środka jest znacznie utrudnione, a wpadające odłamki tłuczonego szkła z pociętą folią mogą szybko uruchomić alarm w pomieszczeniu. Folię antywłamaniową montuje się w bankach, sklepach, urzędach, biurach firm, w magazynach i oczywiście w domach czyli wszędzie tam, gdzie potrzebna jest ochrona mienia lub występuje wysoka groźba włamania. Po zamontowaniu folii antywłamaniowych, większość ubezpieczycieli udziela zniżek w składkach za ubezpieczenie od włamania.

Folie „Lustro weneckie” czyli inaczej lustro fenickie to folia zamontowana na szybie sprawiająca wrażenie, że widać przez nią tylko w jedną stronę, a w drugą nie. Każdy widział na filmie posterunek policji w trakcie przesłuchań. Wtedy policjanci wraz ze świadkiem patrzą na podejrzanych ustawionych za szybą z weneckim lustrem. Podejrzani nie widzą świadka, natomiast świadek widzi ich bardzo dobrze i może rozpoznać przestępcę. W naszej ofercie posiadamy takie unikalne folie o nazwie M 05 S/B, M 10 S/G, M 20 S/B czy zewnętrzna folia M 10 S/G +X, która również ogranicza wgląd do środka nawet przy takim samym natężeniu światła.

Zadzwoń ! Telefon stacjonarny 61-663-00-00, telefon komórkowy 511-511-322 lub kontakt mailem: info@foliggo.pl
Pracownicy naszego działu technicznego udzielą wszelkich wyjaśnień. Mamy ogromne doświadczenie w sprzedaży folii okiennych Foliggo., prowadzimy również szkolenia dla naszych stałych i nowych klientów, dlatego z chęcią podzielimy się naszą wiedzą.

Tak. Zgodnie z prawnymi wytycznymi szyby w samochodzie mogą być przyciemniane. W przypadku przednich szyb należy zachować umiar. Dopuszczalna jest 70% przepuszczalność światła, zbyt ciemne szyby przednie są zabronione. Ponadto w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinie konieczne jest posiadanie folii z nadrukiem laserowym atestu niemieckiego ABG. W każdej dozwolonej do foliowania szybie powinien pojawić się co najmniej jeden numer atestu. Każdy klient otrzymuje także książeczkę z atestem folii.

Tak. Zarówno w samochodzie, jak i w budynkach folie mogą być montowane. Jedynie rozporządzenia prawne dotyczą przezroczystości przednich szyb samochodowych.

Zdecydowanie tak! Folie przeciwsłoneczne, folie antywłamaniowe gwarantują bezpieczeństwo i komfort, a folie matowe rozpraszające obraz czy folie lustra weneckie pozwalają na dodatkowy efekt wizualny ograniczający wgląd do pomieszczenia.

Przepuszczalność światła powinna wynosić co najmniej 70% na przednich bocznych szybach, na czołowej szybie 75 % a na reszcie szyb czyli 180 stopni od pola widzenia kierowcy do tyłu można całkowicie zaciemnić.

Nie, folie można montować na każdych szybach okiennych, jednakże należy zwrócić uwagę na budowę tafli szklanej i jej ramę oraz na wytyczne co do wyboru folii okiennych.

SOLAREX +X Maxuel to specjalne folie w kolorze białym montowane w celu redukcji promieni słonecznych w halach produkcyjnych i magazynowych. Montaż odbywa się od góry świetlików dachowych z poliwęglanu, co pozwala na redukcję energii słonecznej ponad 70%.

+48 502 32 55 37 / +48 511 511 322

info@foliggo.pl