26 lutego 2018

Co musisz wiedzieć przed przyciemnieniem szyb w aucie?

Przyciemnianie szyb w aucie powoli przestaje być elementem kojarzonym z osobami próbującymi ukryć swoją tożsamość. Mimo iż nadal można spotkać opinie ludzi, którzy uważają, że zaciemnionymi samochodami jeżdżą przestępcy, to jest ich coraz mniej.

Takie podejście najczęściej wynika z braku wiedzy na temat praktycznych zastosowań, jakie niosą za sobą przyciemniające folie do szyb samochodowych.

Obecnie, na rynku spotkać można popularnych producentów aut, którzy ten element dołączają do fabrycznego wyposażenia samochodu. Świadczy to, jak ważną i praktyczną funkcję pełnią w codziennym użytkowaniu naszego dwuśladowca. Niewielu jednak wie że folie samochodowe są także foliami przeciwsłonecznymi, redukującymi 99 % promieni UV i część energii słonecznej czyli ciepła.

Dlaczego klienci decydują się na przyciemnianie szyb

Główną dewizą przekonującą kierowców do zakupu folii przyciemniających jest właśnie ich praktyczne zastosowanie – ograniczają nagrzewanie się pojazdu. Nierzadko jest to również kwestia prywatności i bezpieczeństwa, gdyż to, czego nie widać – nie kusi.

Znajdą się również osoby, które poprzez nałożenie przyciemniających folii samochodowych chcą zmienić aspekt wizualny. Przy odpowiedniej kolorystyce, zabieg ten może poprawić estetykę auta.

Przyciemniać samemu czy zlecić specjalistom?

Chcąc zaoszczędzić, zdarza się, że klient kupuje folie w sklepie nie sprawdzając jakości folii, a następnie próbuje zamontować ją samemu – często z niepowodzeniem. W sytuacji, gdy usilnie uda się wykonać ten zabieg, często może dojść do stresującego incydentu z policją, gdyż nie mamy pewności, że folie te są założone poprawnie i akceptowalne przez przepisy. Ponadto, mogą wystąpić problemy z dopasowaniem folii do szyby, ze względu na wszelkie zaokrąglenia i kąty.

Zlecając wykonanie przyciemnienia certyfikowanej firmie mamy pewność, że auto folie są założone dokładnie i co ważne, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi. W razie kontroli policji będziemy spokojni, gdyż mamy dokument poświadczający, że folie pochodzą ze specjalistycznego zakładu, spełniają wymogi techniczne i że mamy gwarancję 5-7 lat na folię samochodową.

W jaki sposób montowane są folie przyciemniające?

Pierwszym i kluczowym czynnikiem przed foliowaniem jest dokładne sprawdzenie, czy szyba nie posiada żadnych pęknięć, zarysowań czy odprysków. Jeżeli takowe się znajdą to należy poinformowac klienta, że w tych miejscach pod folią skazy na szybie będą widoczne.

Cechą umożliwiającą założenie folii na wypukłych szybach jest ich termokurczliwość.
Można montować folie wyjmując szyby, jest to metoda bardzo dokładna oraz bezinwazyjna, szybsza, ale nie zawsze idealna jakościowo. Ceny zależne są od jakości folii, zwłaszcza stabilnej kolorystycznie oraz od umiejętności firmy montażowej.

By Damian Informacje Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *