5 marca 2018

Folia przeciwsłoneczna na okna, odbijająca ciepło

Lato daje się we znaki każdego roku, nawet jeśli upał trwa kilka dni, to jednak w wielu budynkach już wczesną wiosną jest gorąco, jeśli w budynkach są duże fasady szklane. Montowanie klimatyzacji wiąże się z instalowaniem specjalnego nietaniego sprzętu, a koszty jej utrzymania są wysokie. Alternatywą lub wspomożeniem klimatyzacji jest folia odbijająca ciepło do ochrony przed promieniami słonecznymi. Folia dwuwarstwowa z napylonym metalem zabezpiecza przed upałem. W artykule przyjrzymy się rodzajom folii przeciwsłonecznych i podpowiemy, które wybrać.

Niezależnie czy upał i nadmierne nasłonecznienie przeszkadza Ci w mieszkaniu, domu, hali produkcyjnej czy biurze folie do ochrony przed promieniami słonecznym można stosować wszędzie, bo na każdej szybie folie okienne będę poprawiać parametry szyb okiennych. Szczególnie podczas pracy komfort i bezpieczeństwo są najważniejsze. Męczące promienie słoneczne oraz uczucie nieprzyjemnego nadmiernego gorąca przez cały dzień prowadzi do spadku koncentracji, wydajności pracowników, co ma bezpośredni wpływ na wykonywane obowiązki i ich jakość. Bezpieczna, ekologiczna i niegenerująca dodatkowych kosztów utrzymania folia przeciwsłoneczna, folia odbijająca ciepło do zbicia energii słonecznej zyskuje zaufanie wśród wielu klientów.

Folia srebrna z dwóch stron, z jednej strony bez lustra z ciemnym kolorem czy bez odbicia, nierefleksyjna – która folia?

Zadaniem folii przeciwsłonecznych jest redukcja promieni słonecznych ultrafioletowych UV o 99%, promieni widzialnych do 80 % oraz energii cieplnej czyli promieni podczerwonych nawet do 90%. Powłoka folii okiennych anty solarycznych, tzw. foliami odbijającymi ciepło może być wykonana w z różnym stopniu przyciemnienia, odcieni i koloru w zależności od indywidualnych potrzeb. W specyfikacji produktu będzie informacja o stopniu zaciemnienia, redukcji energii, gwarancji i innych parametrach. Efekt lustra weneckiego gwarantuje dobrą widoczność na zewnątrz, a blokuje wgląd do środka od zewnątrz w ciągu dnia. Zwykle folie weneckie lustro czy inaczej folie lustro fenickie stosowane są w miejscach, w których występuje różnica w oświetleniu z obu stron szyby. Jednak nawet przy ciemnym lustrze weneckim jeśli mamy takie samo światło z obu stron szyby folia mocno nam ogranicza wgląd.

W ofercie profesjonalistów można znaleźć folie o różnym stopniu przyciemnienia, co jest uzależnione od zastosowania folii. W celu zaspokojenia nawet najbardziej wygórowanych wymagań folie okienne mają różny stopień zaciemnienia, dlatego jedne z powodzeniem mogą być stosowane w oknach mniejszych np. w domu, a inne sprawdzają się jako zabezpieczenie szyb w oknach hali magazynowej. W przypadku budynków w starym budownictwie, na starych tynkach, gdzie nie powinno się zmieniać fasady budynku można stosować folie niklowe wewnętrzne lub zewnętrzne z mniejszym refleksem świetlnym.

Folie lustro weneckie zwykle mają od zewnątrz srebrną warstwę, od środka ciemny kolor rafitowy lub czarny i tworzą one skuteczną barierę wizualną dla oka. Na przykład każdy widział jak na Policji osoba poszkodowana ogląda kilku przestępców z drugiego pomieszczenia. Właśnie patrzy ona przez folię lustro weneckie, którą można zakupić w naszym sklepie. W tym przypadku z jednej strony zachowujemy całkowitą widoczność, z drugiej strony tworzy się lustro, przez które nie widać nic co jest za szybą.

By Damian Informacje Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *