24 marca 2018

Folie dekoracyjne do domu i biura

Szklane elementy stają się coraz bardziej popularne. Coraz więcej firm decyduje się na ścianki działowe, czy też drzwi ze szkła w swojej firmie. Również w domach często spotkać możemy szklane schody, balustrady, stoły i przede wszystkim kabiny prysznicowe. Jest to bardzo eleganckie i nadające stylu i jest nowoczesnym rozwiązaniem, jednak z czasem każdy taki element przestaje być krystalicznie czysty i traci swój urok. Nawet jeżeli nie są one dotykane palcami. Co więc zrobić, aby przywrócić im pierwotną elegancję i przy okazji gustownie udekorować?

Naklejamy dekoracyjne folie

Zanim przejdziemy do wymienienia istotnych zalet takiego rozwiązania, chcielibyśmy skupić się na przedstawieniu rodzajów dekoracyjnych folii. W naszej ofercie, jako importera folii mamy do dyspozycji mnóstwo różnych wzorów:

  • Matowe folie występujące w wielu kolorach (od standardowego białego matu, przez bezbarwny, aż po odcienie brązu, szarości, koloru srebrnego aż do całkowicie zaciemniającej folii czarnej lub białej mlecznej)
  • Matowe folie typu szkło mrożone czy mrożonka, z których mozna wycinać na ploterze różne wzory, loga, napisy itp. (bezbarwny mat, szaro-srebrny, lakko srebrny)
  • Dekoracyjne folie z różnymi motywami białymi, matowymi lub szarymi (kropki, paski wąskie, paski szerokie, kratki, paski cieniowane)

Pełna oferta folii dekoracyjnych znajduje się tutaj: https://foliggo.com/oferta/folie-matowe-i-dekoracyjne/.

Korzyści przemawiające za naklejeniem folii

Mając do dyspozycji wiele różnych rodzajów folii dekoracyjnych do domu lub firmy, mamy możliwość aranżacji wnętrza według własnych upodobań. Jest to zatem jedna z zalet przemawiających za skorzystaniem z takiego rozwiązania.

Następnie, warto zwrócić uwagę na aspekt praktyczny – matowe folie zwiększają prywatność pomieszczenia. Matowość folii daje nam to, że przechodzi dużo światła, a folia zniekształca obraz, dzięki czemu jednocześnie zachowujemy nasłonecznienie pokoju i zyskujemy intymność.

Tego typu folie wykorzystuje się również w niektórych miejscach, gdzie potrzeba jest zabezpieczyć wszelkie wejścia, drzwi szklane, ścianki szklane, aby ludzie nie uderzali w szybę i nie wchodzili w nią.

Rozwiązanie funkcjonalne i wizualne

Szklane elementy sprawdzają się funkcjonalnie w codziennym użytkowaniu, ale to dzięki foliom dekoracyjnym nabierają ciekawego i estetycznego zarazem wyglądu. Przykładem interesującej kreacji jest efekt mrożonego szkła w postaci folii matowej bezbarwnej, białej, mlecznej, szaro srebrnej, brązowej czy szarej. Idąc dalej możemy założyć na szybę folię ze wzorem w postaci pasków, kratek, czy innych wzorów w kolorze białym na przezroczystym matowym. W ten sposób usyskujemy delikatne odzielenie dwóch lub więcej pomieszczeń, a oko ludzkie patrzące na szybę bardziej będzie skupiać się na wzorze folii niż na tym, co jest za szybą z folią.

By Damian Informacje Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *