11 sierpnia 2016

5 zaskakujących faktów o przyciemnianiu szyb samochodowych

foliggo + maxuell ENG

Wokół przyciemniania szyb powstało wiele mitów. Wiele osób nie wie o tym, że obecnie jest to całkowicie legalne. Prawo ogranicza jedynie przyciemnianie szyb przednich i bocznych. Ich przepuszczalność światła musi wynosić odpowiednio 75% i 70%. Pozostałe szyby pojazdu mogą być przyciemnione według upodobania jego właściciela.

Montaż folii przyciemniających niesie za sobą wiele zalet. Poza większym poczuciem prywatności, gwarantują one bezpieczeństwo. Osoby postronne nie są w stanie dojrzeć przedmiotów pozostawionych na tylnych siedzeniach i półce. To skuteczny sposób na uchronienie się przed kradzieżą.

Każdy kierowca spotyka się z problem nagrzewania wnętrza auta w okresie letnim. Folie okienne odbijają światło słoneczne, co skutecznie zmniejsza temperaturę wewnątrz pojazdu. Dzięki temu układ klimatyzacji działa efektywniej, co daje przełożenie na zużycie paliwa. Kierowca wolniej się męczy i lepiej koncentruje na jeździe.

Mniej promieni słonecznych dostających się do środka auta to również szansa na zachowanie świeżego wyglądu jego wnętrza. Z upływem lat tapicerka oraz plastiki blakną lub odbarwiają się. Przyczyną tego jest działanie promieni UV. Jeśli zabezpieczymy szyby naszego pojazdu folią, możemy zachować świeży wygląd auta na dłużej. W przyszłości może to zadecydować o korzystnej sprzedaży auta w kolejne ręce.

 

By Paweł Nitka Informacje Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *