7 października 2016

Jak działa folia antywłamaniowa?

foliggo + maxuell ENG
 

Folie okienne Maxuel jako folie ochronne czy folie zabezpieczające lub folie antywłamaniowe mają za zadanie utrzymanie całej tafli szkła w jednym kawałku po rozbiciu. Folia jest tak mocno doklejona (siła kleju i wytrzymałość folii) do szyby, że rozbite szkło, mimo iż jest w kawałkach po rozbiciu (rozbija się w pajęczynę) to folia naklejona od środka pomieszczenia trzyma wszystkie kawałki szkła w jednej całości.

 

Dodatkowo folie ochronne mają za zadanie nie przedostanie się ani kawałka szkła do pomieszczenia – bardzo ważne dla firm, produkujących żywność jak sery, jogurty, dżemy, pieczywo itp., gdzie drobina szkła w wyprodukowanej żywności mogłaby pokaleczyć konsumenta (norma HACCP).

 

Rodzaje folii ochronnych, folii antywłamaniowych Maxuel to  folia 140 mikronów – klasa wytrzymałości 01, folia 260 mikronów – klasa wytrzymałości P1A oraz 360 mikronów – klasa wytrzymałości P2A.
 violent-1166556_1920

 

By Paweł Nitka Bez kategorii Share:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>